O ubezpieczycielu

mtu24.pl to jedna z marek, pod którą sprzedawane są ubezpieczenia od Grupy ERGO Hestia. To sopockie towarzystwo ubezpieczeń istnieje od 1991 roku, ciesząc się niezmiennym zaufaniem klientów – spółka jest czołowym polskim ubezpieczycielem pod względem wysokości zebranej składki ubezpieczeniowej brutto.

Marka mtu24.pl została stworzona z myślą o zaoferowaniu klientom nowoczesnej formy kontaktu i zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych, przy zachowaniu wieloletniego doświadczenia Grupy ERGO Hestia. Stawiając na dialog w kontaktach z klientami, ubezpieczyciel dąży do tego, aby ubezpieczony mógł jak najszybciej i bez zbędnego stresu otrzymać należne mu odszkodowanie.

O skuteczność prowadzonych przez siebie działań mtu24.pl dba m.in., przydzielając każdemu klientowi indywidualnego opiekuna, czy powołując Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym. Dowodem efektywności są zebrane przez ubezpieczyciela nagrody, m.in. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Gwiazda Jakości Obsługi czy Złoty Zderzak.

więcej

Dane kontaktowe mtu24.pl

Adres korespondencyjny:
STU ERGO Hestia SA
al. Hestii 1
81-731 Sopot

Inne formy kontaktu z ubezpieczycielem:
Ubezpieczyciel umożliwia swoim klientom kontakt za pomocą systemu PolisaOnline.
Używając formularza na stronie głównej mtu24.pl, można również zamówić telefoniczną
rozmowę z konsultantem o dogodnej dla nas porze.

Zgłoszenie szkody w mtu24.pl

Szkody w ramach assistance najlepiej zgłaszać telefonicznie, dzwoniąc pod dostępny 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu numer:

numer telefonu 58 555 50 50

Rodzaje assistance w mtu24.pl

Assistance turystyczne

Pomoc assistance to jeden z podstawowych rodzajów ochrony gwarantowanych w ramach ubezpieczenia dla podróżnych. W mtu24.pl znajduje się ona w każdym z trzech oferowanych wariantów ubezpieczenia turystycznego (Minimalny, Optymalny, Maksymalny) wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia i OC w życiu prywatnym.

Suma ubezpieczenia wynosi od 80 000 do 300 000 zł, a w jego zakresie znajdują się m.in.:

  • Transport i zakwaterowanie osoby towarzyszącej.
  • Opieka nad dziećmi.
  • Pomoc tłumacza.
  • Pomoc finansowa.
  • Całodobowa infolinia.
  • Możliwość przedłużenia ochrony.

Oprócz standardowego assistance podróżnego, które jest dostępne bez dodatkowych opłat, klienci mtu24.pl mają także możliwość rozszerzenia ochrony o assistance pojazdu na czas podróży. Car Assistance w ubezpieczeniu turystycznym gwarantuje świadczenia po wypadku, awarii lub unieruchomieniu pojazdu w trakcie wyjazdu.

więcej
Assistance pojazdu (Auto Pomoc)

Assistance samochodowe obejmuje szereg świadczeń dostępnych w razie wypadku, awarii lub unieruchomieniu pojazdu. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które w mtu24.pl można dokupić do obowiązkowej ochrony OC samochodu, wybierając jeden z trzech wariantów:

  • Assistance po wypadku,
  • Assistance po awarii i wypadku w Polsce,
  • Assistance po awarii i wypadku w Polsce i za granicą.

W zależności od wybranego wariantu assistance w mtu24.pl różni się zakresem gwarantowanej ochrony i sumą ubezpieczenia. Przykładowo, w Assistance po wypadku ubezpieczyciel oferuje pomoc jedynie po zderzeniu się pojazdów do kwoty 1000 zł, a w Assistance po awarii i wypadku w Polsce i za granicą suma ubezpieczenia wzrasta do 15 000 zł, obejmując m.in. zderzenie się pojazdów, wandalizm, działanie sił przyrody czy kradzież pojazdu.

więcej

Assistance podróżne w mtu24.pl – zakres ochrony

Assistance turystyczne w mtu24.pl

Assistance komunikacyjne w mtu24.pl – zakres ochrony

Assistance po wypadku
Assistance po awarii i wypadku w Polsce
Assistance po awarii i wypadku w Polsce i za granicą