Mondial Assistance to część międzynarodowej grupy ubezpieczeniowo-serwisowej, która swoim klientom oferuje organizację usług pomocowych od ponad 60 lat. Historia firmy rozpoczęła się w 1950 roku w Szwajcarii, gdzie pionierzy ubezpieczeń podróżnych utworzyli Elvia Travel Insurance. 25 lat później we Francji powołano do życia SACANS-Mondial Assistance, a połączenie obu spółek miało miejsce w 2000 roku. W tym samym czasie własnością grupy staje się amerykański WorldAccess i australijski WorldCare. W 2006 roku podjęto decyzję o połączeniu wszystkich firm w jedną, funkcjonującą pod wspólną marką Mondial Assistance.

Grupa działa na polskim rynku nieprzerwalnie od 1999 roku i sprzedaje ubezpieczenia podróżne pod marką Elvia. Obecnie Moncial Assistance posiada Centra Operacyjne w 34 krajach i działa na 5 kontynentach. Grupa może pochwalić się liczbą 27 milionów interwencji na całym świecie. Spółka jest częścią Grupy Allianz SE, która współpracuje z Allianz Polska.

Standard Complex
Przedmiot ubezpieczenia Pojazdy osobowe, przyczepy kempingowe, mikrobusy i motocykle Pojazdy osobowe, przyczepy kempingowe, mikrobusy i motocykle
Zakres terytorialny Europa z wyłączeniem Polski, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Białorusi i Ukrainy Europa z wyłączeniem Polski, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Białorusi i Ukrainy
Zdarzenia objęte ochroną Wypadek i awaria Wypadek i awaria
Okres ubezpieczenia 12 miesięcy 12 miesięcy
Warunki zawarcia
Wiek pojazdu Indywidualnie Indywidualnie
Pomoc tłumacza
Limit odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania
Naprawianie pojazdu na miejscu zdarzenia

Do 250


Do 250  
Holowanie pojazdu

Do najbliższego ASO/warsztatu – limit do 250

Do najbliższego ASO/warsztatu – limit do 250

Złomowanie pojazdu
Odbiór pojazdu po naprawie
Kontynuacja podróży lub powrót kierowcy i pasażerów
Pojazd zastępczy
Maksymalnie 3 doby – do klasy C
Zakwaterowanie
Maksymalnie 2 doby

Maksymalnie 2 doby
Transport zwłok kierowcy lub pasażerów
Zastępczy kierowca
Opieka nad dziećmi
Dowóz paliwa
Otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia wewnątrz kluczyków
Zniszczenie, zgubienie lub utrata z innych przyczyn kluczyków
Wymiana koła i naprawa ogumienia
Naładowanie akumulatora
Wymiana żarówki

Oferta firmy

Wariant Standard

Wariant Standard to podstawowy podróżny pakiet assistance, w zakres którego wchodzi specjalistyczna pomoc techniczna w razie awarii lub wypadku samochodowego na terenie Europy z wyłączeniem Polski, Mołdawii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi oraz Ukrainy. W skład pakietu wchodzi holowanie unieruchomionego pojazdu do najbliższego ASO/warsztatu o wartości nieprzekraczającej 250 euro. Taki sam limit przysługuje ubezpieczonemu na naprawę auta na miejscu zdarzenia. W ramach Wariantu Standard poszkodowani mają zapewnioną kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszania oraz nocleg w maksymalnie 3-gwiazdkowym hotelu na maksymalnie 2 pełne doby.

Wariant Complex

Wariant Complex, oprócz wszystkich możliwych udogodnień oferowanych w Wariancie Standard, posiada dodatkowo możliwość wypożyczenia pojazdu zastępczego.