HDI to marka o ponad 100-letniej tradycji na świecie, a na rynku polskim działa od 2012 roku. Firma została założona w 1907 roku w Hanowerze. Obecnie to znak towarowy, pod którym spółka WARTA oferuje ubezpieczenie dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to efekt połączenia spółek w 2012 roku w jedno, bardzo mocne towarzystwo ubezpieczeniowe, które zajmuje pozycję wicelider na rynku ubezpieczeń majątkowych. Dzięki rozbudowanej sieci filii i partnerów, HDI działa na terenie 130 krajów posiadając miliony klientów. W Polsce marka HDI reklamuje się jako Harmonia, Doświadczenie, Innowacyjność i cechuje się szeroką ofertą dopasowaną indywidualnie pod wymagania przyszłego klienta.

Standard Złoty Złoty Plus
Przedmiot ubezpieczenia Pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton, przyczepy kempingowe Pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton, przyczepy kempingowe Pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton, przyczepy kempingowe
Zakres terytorialny Polska Polska oraz Europa + Tunezja, Maroko i Izrael Polska oraz Europa + Tunezja, Maroko i Izrael
Zdarzenia objęte ochroną Wypadek Wypadek, awaria Wypadek, awaria
Okres ubezpieczenia 12 miesięcy 12 miesięcy 12 miesięcy
Warunki zawarcia
Wiek pojazdu Indywidualnie Indywidualnie Indywidualnie
Pomoc tłumacza

 

 

Limit odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania
Naprawianie pojazdu na miejscu zdarzenia

 

 

Holowanie pojazdu

Do 100 km

Do 200 km w Polsce i poza granicami

Do 400 km w Polsce i poza granicami

Złomowanie pojazdu

 

 

 

Odbiór pojazdu po naprawie
Kontynuacja podróży lub powrót kierowcy i pasażerów
Pojazd zastępczy
Maksymalnie 5 dni w przypadku wypadku/kradzieży

Maksymalnie 10 dni w przypadku kradzieży/wypadku – 5 dni w przypadku awarii
Zakwaterowanie

2 dony

Transport zwłok kierowcy lub pasażerów

 

 

 

Zastępczy kierowca

 

Opieka nad dziećmi

 

Dowóz paliwa
Otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia wewnątrz kluczyków

 

 

Zniszczenie, zgubienie lub utrata z innych przyczyn kluczyków

 

 

Wymiana koła i naprawa ogumienia

 

 

Naładowanie akumulatora

 

 

Wymiana żarówki

Oferta firmy

Wariant Standard

Wariant Standard to najbardziej podstawowy pakiet assistance proponowany klientowi HDI, który przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego zdecyduje się na opcję OC Turbo. W zakres tego ubezpieczenia wchodzi holowanie w razie wypadku na terenie Polski do 100 km od miejsca zdarzenia oraz całodobowa, telefoniczna pomoc informacyjna.

Wariant Złoty oraz Wariant Złoty Plus

Dwa pozostałe długoterminowe warianty ubezpieczenia – pakiety Złoty oraz Złoty Plus obejmują dodatkowe usługi świadczone także za granicą Polski. Klienci w ramach tej oferty mogą liczyć na pomoc na terenie całej Europy oraz Tunezji, Maroka i Izraela. Do zakresu złotego Assistance należy holowanie w razie awarii lub wypadku, wynoszące do 200 km w Polsce i poza granicami RP (Złoty) oraz do 400 km w Polsce i poza granicami RP (Złoty Plus). Oba pakiety oferują możliwość kontynuowania podróży lub powrotu do miejsca zamieszkania oraz pojazd zastępczy w przypadku awarii lub wypadku.