Przygotowując się do podróży, pamiętaj o podstawowym zabezpieczeniu, które zagwarantuje Ci pomoc w nieprzewidzianych, losowych wypadkach, a także w momencie kradzieży czy awarii Twojego samochodu. Bardzo często, kupując pakiet ubezpieczenia OC i AC, dodatkowo nabywasz ubezpieczenie komunikacyjne assistance, które w kluczowy sposób może zabezpieczyć Cię w trakcie podróży za granicę. Ubezpieczenie to gwarantuje pomoc od ubezpieczyciela, której zakres jest zależny od wykupionego pakietu.

Jak działa assistance?

Assistance jest jednym z produktów z zakresu ubezpieczeń dobrowolnych, które każdy kierowca może zakupić chcąc, zapewnić sobie ochronę na wypadek losowych sytuacji. Ubezpieczanie to może okazać się przydatne podczas podróżowania w naszym kraju, ale przede wszystkim, gdy przebywamy za granicą.

W przypadku wystąpienia awarii podczas zagranicznego wyjazdu samodzielne nawiązanie kontaktu z mechanikiem czy zorganizowanie holowania jest dość trudne, a czasem nawet niemożliwe.

Bariery językowe lub kulturowe często stanowią duży problem, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić. W takiej sytuacji ubezpieczenie assistance zwalnia Cię z konieczności organizowania pomocy na własną rękę. W zależności od wariantu ubezpieczenia, które wykupisz, możemy liczyć na szybkie dostarczenie pojazdu zastępczego, holowanie, realizację naprawy naszego pojazdu, opiekę medyczną, prawną, wsparcie tłumacza, a w przypadku wydłużonego czasu naprawy również transport i nocleg.

Pakiety assistance

Ubezpieczenie assistance występuje w wielu wersjach, które często diametralnie się od siebie różnią. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest wariant serwisowy, który zapewnia przede wszystkim bezpłatne holowanie naszego pojazdu do mechanika, wymianę opon, dowóz paliwa, a w przypadku poważniejszych awarii samochód zastępczy.

Podstawowe warianty ubezpieczeń assistance posiadają w swoim zakresie również pomoc informacyjną, dzięki której jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie drogą telefoniczną. Niekiedy dodatkową opcją może być pomoc medyczna lub prawna – będą one przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiały osoby.

Ubezpieczenie assistance – dla kogo?

Każdy kierowca, który często podróżuje poza granicami naszego kraju, powinien zaopatrzyć się w ubezpieczenie assistance, które zagwarantuje mu wsparcie w niespodziewanych sytuacjach. Koszty związane z holowaniem czy naprawą samochodu poza granicami Polski są bardzo wysokie, dlatego ubezpieczenie assistance jest najlepszym sposobem, aby uniknąć niepotrzebnego przepłacania. Również osoby wybierające się w dalsze podróże za granicę, chociażby w trakcie wakacji, powinny zainteresować się dodatkowym zabezpieczeniem, które oprócz swoich podstawowych funkcji zagwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Ubezpieczenie assistance jest także doskonałą opcją dla posiadaczy pojazdów często ulegającym awariom, które wielokrotnie odmawiały posłuszeństwa w trakcie codziennego użytkowania.

Przeczytaj również artykuł: Jak przygotować się do długiej podróży samochodem?

Ubezpieczenie assistance zapewni Ci kompleksową 24-godzinną pomoc, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Co więcej, ubezpieczyciele umożliwiają wykupienie polisy zarówno długoterminowej, jak i krótkoterminowej, która będzie doskonałym rozwiązaniem, gdy wyjeżdżasz np. na kilka dni.

Decydując się na konkretny wariant ubezpieczenia assistance, bierz pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby. Powinieneś mieć na uwadze, że bezpieczeństwo, a także sam komfort psychiczny jest w trakcie podróży najważniejszy.

Obecnie ubezpieczyciele proponują bogate pakiety różniące się zakresami i obejmujące określone obszary terytorialne.

Nabycie assistance może odbyć się drogą online i jest to najbardziej wygodna forma, pozwalająca również na bardziej atrakcyjne warunki cenowe, w porównaniu z ubezpieczeniem proponowanym u pośredników.