Link4 to pierwsze w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące swoim klientom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct sprzedawane przez telefon lub internet. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od stycznia 2003 r. i swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. Na początku działalności firma Link4 zajmowała się tylko sprzedażą podstawowych ubezpieczeń samochodu, jednak obecnie oferuje również ubezpieczenia mieszkań lub podróży. Link4 jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce wprowadziło opcję samochodu zastępczego nie tylko dla poszkodowanego, ale również dla sprawcy zdarzenia drogowego. Firma otrzymała również certyfikat ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód oraz jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Auto Assistance Auto Assistance Plus Auto Assistance Komfort
Przedmiot ubezpieczenia Pojazdy osobowe, pojazdy osobowo-ciężarowe o zamkniętej przestrzeni, które nie są użytkowane w celach zarobkowych Pojazdy osobowe, pojazdy osobowo-ciężarowe o zamkniętej przestrzeni, które nie są użytkowane w celach zarobkowych Pojazdy osobowe, pojazdy osobowo-ciężarowe o zamkniętej przestrzeni, które nie są użytkowane w celach zarobkowych
Zakres terytorialny Polska oraz Europa z wyłączeniem Albanii i krajów byłego ZSRR oraz Jugosławii (nie dotyczy Litwy, Estonii, Łotwy, Chorwacji i Słowenii) Polska oraz Europa z wyłączeniem Albanii i krajów byłego ZSRR oraz Jugosławii (nie dotyczy Litwy, Estonii, Łotwy, Chorwacji i Słowenii) Polska oraz Europa z wyłączeniem Albanii i krajów byłego ZSRR oraz Jugosławii (nie dotyczy Litwy, Estonii, Łotwy, Chorwacji i Słowenii)
Zdarzenia objęte ochroną Wypadek, awaria, kradzież, uszkodzenie, wandalizm Wypadek, awaria, kradzież, uszkodzenie, wandalizm Wypadek, awaria, kradzież, uszkodzenie, wandalizm
Okres ubezpieczenia 12 miesięcy 12 miesięcy 12 miesięcy
Warunki zawarcia
Wiek pojazdu Indywidualnie Indywidualnie Indywidualnie
Pomoc tłumacza
Limit odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania
Naprawianie pojazdu na miejscu zdarzenia

Max. wysokość świadczenia pomocy w Polsce – 400 zł, poza terytorium Polski – 1000 zł

 

Max. wysokość świadczenia pomocy w Polsce – 400 zł, poza terytorium Polski – 1000 zł

Max. wysokość świadczenia pomocy w Polsce – 400 zł, poza terytorium Polski – 1200 zł

Holowanie pojazdu

Max. 200 km

Max. 200 km

Bez limitu w Polsce – max. 500 km poza terytorium RP

Złomowanie pojazdu

Do 500 zł na terytorium Polski – Do 100 zł poza terytorium RP

Do 500 zł na terytorium Polski – Do 100 zł poza terytorium RP

Do 500 zł na terytorium Polski – Do 100 zł poza terytorium RP

Odbiór pojazdu po naprawie

 

Kontynuacja podróży lub powrót kierowcy i pasażerów
Jeśli odległość przekracza 20 km

Jeśli odległość przekracza 20 km

Jeśli odległość przekracza 20 km
Pojazd zastępczy
Maksymalnie 4 dni w przypadku kradzieży/wypadku

Maksymalnie 4 dni w przypadku kradzieży/wypadku – 2 dni w przypadku awarii

Maksymalnie 10 dni w przypadku kradzieży/wypadku – 5 dni w przypadku awarii
Zakwaterowanie

1 doba

1 doba

5 dób

Transport zwłok kierowcy lub pasażerów

 

 

 

Zastępczy kierowca

 

Opieka nad dziećmi

Max. do 5 dni

Dowóz paliwa

 

 

 

Otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia wewnątrz kluczyków

 

 

 

Zniszczenie, zgubienie lub utrata z innych przyczyn kluczyków

 

 

 

Wymiana koła i naprawa ogumienia

 

 

 

Naładowanie akumulatora

 

 

 

Wymiana żarówki

Oferta firmy

Auto Assistance

Auto Assistance to najprostszy wariant ubezpieczenia proponowany przez Link4, który działa na terenie Polski oraz większości krajów europejskich. Obejmuje podstawową pomoc techniczną w wyniku awarii, wypadku, kradzieży lub aktu wandalizmu oraz naprawę zepsutego pojazdu na miejscu zdarzenia. Po wyborze tego pakietu ubezpieczyciel gwarantuje holowanie samochodu maksymalnie do 200 km zarówno na terytorium Polski, jak i poza nim. Auto Assistance zawiera również opcję pojazdu zastępczego w razie wypadku lub kradzieży oraz nocleg w hotelu, jeśli zdarzenie miało miejsce w odległości większej, niż 20 km od miejsca stałego zamieszkania.

Auto Assistance Plus

Auto Assistance Plus to podstawowy wariant Auto Assistance wzbogacony o opcję otrzymania samochodu zastępczego nie tylko w przypadku kradzieży lub wypadku, ale również w razie awarii. Pojazd zostaje przyznany maksymalnie do dwóch dni, a z takiej możliwości można skorzystać jeden raz w okresie ubezpieczenia.

Auto Assistance Komfort

Auto Assistance Komfort zawiera najszerszy dostępny w Link4 zakres świadczeń. Decydując się na taki wariant ubezpieczenia assistance, otrzymujesz wszystkie opcje pakietu podstawowego, a dodatkowo zwiększony limit na holowanie pojazdu poza granicami kraju (500 km) oraz holowanie bez limitu na terenie Polski. Opcja Komfort gwarantuje również wydłużony okres korzystania z samochodu zastępczego, a także opiekę nad dziećmi czy transport ze szpitala do miejsca zamieszkania, jeśli hospitalizacja trwała przynajmniej 5 dni. Po wybraniu pakietu Auto Assistance Komfort, ubezpieczyciel opłaca wizytę bliskiej osoby w szpitalu oraz koszty jej zakwaterowania w hotelu maksymalnie 3-gwiazdkowym.