Ergo Hestia jest polską grupą ubezpieczeniową działającą od 1991 roku. Oferuje liczne ubezpieczenia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Z usług Hestii skorzystało już ponad 2,72 miliony osób, a liczba ta stale wzrasta. Grupa jako pierwsza w Polsce powołała wyspecjalizowaną spółkę inżynierską działającą w zakresie szacowania i minimalizacji ryzyka ubezpieczeniowego Hestia Loss Control. Spółka współpracuje z klientami korporacyjnymi Ergo Hestia, tworząc dla nich kompletne programy zarządzania ryzykiem, wspierając tradycyjne sposoby asekuracji. Grupę Ergo Hestia tworzy Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. Ponadto do Grupy należą również inne działalności takie jak Hestia Loss Control Sp. z o.o., Sopockie Towarzystwo Doradcze Sp. z o.o., Fundacja Integralia i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

 

 

Mini  Standard Premium Prestiż
Przedmiot ubezpieczenia

Samochód osobowy oraz samochód ciężarowy

Samochód osobowy oraz samochód ciężarowy

Samochód osobowy oraz samochód ciężarowy

Samochód osobowy oraz samochód ciężarowy

Zakres terytorialny Polska Granice geograficzne Europy, Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran Granice geograficzne Europy, Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran Granice geograficzne Europy, Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran
Zdarzenia objęte ochroną Zderzenie się pojazdów Wypadek, awaria, kradzież, unieruchomienie Wypadek, awaria, kradzież, unieruchomienie Wypadek, awaria, kradzież, unieruchomienie
Okres ubezpieczenia Ubezpieczenie dostępne w wersji krótko i długoterminowej Ubezpieczenie dostępne w wersji krótko i długoterminowej Ubezpieczenie dostępne w wersji krótko i długoterminowej Ubezpieczenie dostępne w wersji krótko i długoterminowej
Warunki zawarcia ­—
Wiek pojazdu indywidualnie indywidualnie indywidualnie indywidualnie
Pomoc tłumacza

Pomoc poprzez infolinie

Pomoc poprzez infolinie

Pomoc poprzez infolinie

Pomoc poprzez infolinie

Limit odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania
Naprawianie pojazdu na miejscu zdarzenia

 

 

 

Holowanie pojazdu

Maksymalnie 150 km

Maksymalnie 150 km

Maksymalnie 250 km

W Polsce bez limitu, za granicą do 1000 km

Złomowanie pojazdu

 

Odbiór pojazdu po naprawie

 

Kontynuacja podróży lub powrót kierowcy i pasażerów

 

 

 

Pojazd zastępczy

Tylko po kradzieży na 2 dni

Po wypadku i kradzieży na 5 dni

Po wypadku 10 dni, po kradzieży 15 dni, po awarii do 5 dni

Zakwaterowanie

2 doby

3 doby

Transport zwłok kierowcy lub pasażerów
Zastępczy kierowca

 

 

Opieka nad dziećmi
Dowóz paliwa

 

 

 

Otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia wewnątrz kluczyków

 

 

 

Zniszczenie, zgubienie lub utrata z innych przyczyn kluczyków

 

 

 

Wymiana koła i naprawa ogumienia

 

 

 

Naładowanie akumulatora

 

 

 

Wymiana żarówki

 

 

 

 

Oferta firmy

Mini

Wariant Mini jest najbardziej podstawowym pakietem. Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty holowania w przypadku zdarzenia spowodowanego przez kierującego ubezpieczonym pojazdem do 150 km. Nie możemy skorzystać z pomocy fachowców w uruchomieniu auta na miejscu, nie otrzymamy również pojazdu zastępczego czy zakwaterowania. Zakres usług jest mocno ograniczony i obowiązuje jedynie na terenie Polski.

Standard

Wariant Standard oferuje nam znacznie większy zakres świadczeń w porównaniu do Mini. Na pomoc możemy liczyć zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Otrzymamy wsparcie fachowców przy unieruchomionym aucie, którym nie możemy kontynuować podróży ze względu na pękniętą oponę, rozładowany akumulator czy utracone kluczyki. Możemy także liczyć na naprawę samochodu na miejscu zdarzenia. Limit ograniczający holowanie pozostał na tym samym poziomie co w wersji Mini wynoszący 150 km. W przypadku kradzieży naszego samochodu możemy korzystać przez 2 dni z pojazdu zastępczego.

Premium

Wersja Premium oferuje te same świadczenia co Standard oraz dodatkowe usługi. Ubezpieczyciel zagwarantuje nam zakwaterowanie na 2 doby oraz zastępczego kierowcę. Holowanie może odbyć się na odległość wynoszącą maksymalnie 250 km. Samochód zastępczy zostanie nam udostępniony na maksymalnie 5 dni po wypadku i kradzieży. Obszar, na jakim przysługuje nam ochrona auta, obejmuje granice geograficzne Europy, Algierii, Maroko, Tunezji, Izraela i Iranu.

Prestiż

Wariant Prestiż jest najbardziej rozbudowaną opcją spośród dostępnych pakietów. Możemy korzystać ze wszystkich usług niedostępnych w poprzednich wersjach assistance. Limit holowania samochodu za granicą wynosi aż 1000 km, natomiast w Polsce nie ma ustalonych żadnych ograniczeń. Po wypadku możemy korzystać z samochodu zastępczego przez 10 dni, po kradzieży 15 dni, natomiast po awarii do 5 dni.