Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdemu. Nawet przy zachowaniu maksymalnej ostrożności awaria, kolizja czy problemy techniczne mogą przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie. Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa na drodze,  kup ubezpieczenie assistance. Jest ono dobrowolne i stanowi doskonałe rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Assistance zagwarantuje Ci spokój w trakcie dalszych podróży, a różnorodność opcji oferowanych przez ubezpieczycieli sprawi, że łatwo dobierzesz coś dla siebie.

Zmiana koła

Złapana guma może być efektem najechania na ostry przedmiot na drodze, wjechania w dziurę lub wady produkcyjnej samej opony. Przypadek taki ma miejsce bardzo często, jednak tylko nieliczni są przygotowani na taką sytuację. Posiadając ubezpieczenie assistance, możesz liczyć na pomoc w miejscu zdarzenia. Jeśli taka wymiana koła jest niemożliwa, ubezpieczyciel zapewni Ci holowanie samochodu do warsztatu. Opcją w polisie jest również całodobowa pomoc telefoniczna.(sprawdź ubezpieczenie samochodu na ubsy.pl i zobacz co możesz zyskać)

Holowanie auta

Samodzielne organizowanie holowania samochodu do warsztatu, może kosztować Cię bardzo dużo. U naszych zachodnich sąsiadów, za transport pojazdu na odległość 100 km i wynajęcie auta zastępczego na 2 dni, zapłacisz ponad 500 euro.

Jeśli Twoje assistance obejmuje holowanie pojazdu po kolizji czy awarii, dzwonisz do ubezpieczyciela i unikasz dodatkowych kosztów. Ubezpieczyciel poza transportem auta do warsztatu zorganizuje dla Ciebie nocleg albo samochód zastępczy.

Awaryjne uruchomienie

Niedziałające auto w połowie trasy jest jedną z najgorszych wizji każdego kierowcy. Awaryjne uruchomienie jest konieczne w przypadku chociażby rozładowanego akumulatora. Sytuacja ta często ma miejsce, gdy zapomnisz wyłączyć światła na długi czas lub gdy akumulator jest po prostu stary i za słaby. Gdy Twój samochód z nieznanych nam przyczyn nie rusza, ubezpieczenie assistance zagwarantuje Ci pomoc fachowców. Mechanicy uruchomią awaryjnie auto, jednak gdy niezbędna okaże się bardziej skompilowana naprawa, pojazd zostanie przetransportowany do serwisu. Możesz również liczyć na to, że Twoje auto po naprawie będzie odstawione na miejsce, które wskażesz.

Samochód zastępczy

Awaria przerywa podróż, a Ty musisz dostać się szybko w konkretne miejsce. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest samochód zastępczy, którym dojedziesz do wyznaczonego celu. Niezależnie od tego, czy jesteś w podróży służbowej, czy wraz z rodziną wybierasz się na wakacje, możesz liczyć na pomoc zagwarantowaną przez ubezpieczenie assistance.

Pomoc prawna i medyczna

Pomoc prawna i medyczna jest niezbędna przede wszystkim przy wypadkach i kolizjach. Ubezpieczenie assistance pokrywa koszty pobytu w szpitalu czy transportu medycznego. Ubezpieczyciel dodatkowo często gwarantuje opiekę nad dziećmi. Obsługa prawna jest rzadziej wykorzystywana, jednak zawsze jest to zabezpieczenie w sytuacji, gdyby zaszła konieczność skorzystania z takiej formy pomocy, zwłaszcza za granicą. Posiadanie takiej opcji w zakupionym przez Ciebie ubezpieczeniu assistance będzie w stanie znacznie zredukować stres w przypadku wystąpienia stłuczki.

Dodatkowe usługi

Niespodziewane awarie pojazdu mogą przytrafić się w każdym momencie. Niekiedy nawet z pozoru błahe problemy, takie jak zatrzaśnięcie kluczyka w bagażniku, wymagają pomocy z zewnątrz. W zależności od tego, jaki zakres assistance wybierzesz, możesz liczyć na wsparcie.  Oprócz podstawowych usług, w pakiecie rozbudowanym znajdziesz również transport zwierząt, dowóz paliwa, czy pomoc zastępczego kierowcy.

Assistance za granicą

Ubezpieczenie assistance jest wyjątkowo często kupowane głównie przed wyjazdem poza Polskę. Nieznajomość języka i nowe otoczenie to tylko niektóre z czynników, które utrudniają rozwiązanie problemów, jakie mogą zdarzyć się w trasie. Opłacane z własnej kieszeni koszty naprawy czy holowania będzie wiązało się z poświęceniem sporej ilości środków. Aby zapobiec takim sytuacjom, wystarczy, że zaopatrzysz się w ubezpieczenie assistance. Będziesz wówczas mógł liczyć między innymi na pomoc tłumacza, zapewnienie noclegu czy opłacenie hospitalizacji.

Podczas wyjazdu z rodziną do Francji, zatrzymaliśmy się w urokliwej miejscowości na Prowansji na obiad. Po posiłku mieliśmy ruszyć dalej w stronę Marsylii – próbuję odpalić auto i nic. Myślę sobie – akumulator. Udało mi się zatrzymać jakiegoś Francuza i na migi dogadać się z nim, że potrzebuję odpalenia na kable – dalej nic. Moja myśl – alternator. Niedaleko jest mechanik, ale jak mu wytłumaczę, że ma odholować moje auto do siebie i że podejrzewam, że to alternator odmówił posłuszeństwa. Ja po francusku ni w ząb, on po angielsku pewnie w ogóle – to południe Francji. Wybawieniem okazał się mój pakiet assistance – z pomocą tłumacza mechanik zrozumiał, że ma odholować moje auto do siebie i sprawdzić usterkę. Okazało się, że to nie alternator tylko bezpiecznik w akumulatorze. Rozbawiony mechanik wymienił bezpiecznik i wziął za naprawę symboliczną kwotę. – Henryk z Siemianowic Śląskich

Kompleksowe wsparcie sprawi, że poczujesz się bezpieczniej i jednocześnie pewniej na drodze. Podczas wyszukiwania idealnego produktu, koniecznie zwróć uwagę, na jakim obszarze oferta będzie obowiązywać. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i będziesz mógł w pełni cieszyć się swoją podróżą.

Assistance – kiedy warto kupić?

Ubezpieczenie assistance, mimo że nie jest obowiązkowe, jest doskonałym rozwiązaniem, aby zagwarantować bezpieczeństwo w każdej sytuacji drogowej. Bez względu na to, czy przebijesz oponę, samochód będzie miał awarię, czy będziesz brał udział w wypadku, możesz liczyć na kompleksową pomoc ubezpieczyciela.

Assistance polecane jest każdej osobie, która spędza dużo czasu za kierownicą lub posiada samochód często ulegający awariom. Wiele osób decyduje się na zakup assistance przed wyjazdem za granicę na wakacje lub w podróż służbową. Jest to również najlepszy sposób, by zapewnić sobie dobre samopoczucie i skutecznie zmniejszyć stres związany z podróżą.

Ubezpieczyciele oferują pełnowymiarową wersję assistance lub opcję krótkoterminową na 7, 14 czy 30 dni. W ten sposób możesz wygodnie dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb. Niska cena będzie dodatkowo zachęcającym elementem. Assistance, obowiązujące tylko kilka dni, są chętnie wybierane w okresie wakacyjnym, gdy częściej wyjeżdżamy za granicę. Wykupując krótkoterminową wersję, zapłacisz niewiele, a korzystne aspekty tego wyboru mogą okazać się zbawienne.

Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd za granicę, czy będziesz podróżować jedynie na terenie Polski, wykupienie assistance będzie doskonałym rozwiązaniem, które zapewni Ci maksymalne wsparcie w każdej sytuacji.

Co więcej, na pomoc możesz liczyć przez całą dobę, bez żadnych wyjątków. Holowanie auta i usługi mechanika za granicą kosztują tyle, co nowy iPhone – uniknij tych zbędnych wydatków!. Dobierz ubezpieczenie tak, aby zakres w jak największym stopniu zapewniał Ci poczucie bezpieczeństwa. W ten sposób będziesz mógł podróżować bez żadnych zmartwień.

Assistance – ile to kosztuje?

Ceny assistance w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych znacznie się różnią. Często znalezienie osobnej polisy bez OC i AC okazuje się wyjątkowo trudne. Porównaliśmy dla Ciebie trzy oferty podstawowe, tak byś mógł zapoznać się z obowiązującymi obecnie stawkami.

Assistance Auto 24h mBank

W tym przypadku, wybierając wersję najbardziej podstawową, nie możemy liczyć na samochód zastępczy. Możemy skorzystać z maksymalnie 2 świadczeń w ciągu roku (holowanie lub usprawnianie auta na miejscu), a wartość każdego ograniczona jest limitem 500 złotych. Za taką polisę, gwarantującą nam wsparcie na terytorium Polski, zapłacimy rocznie 84 złote.

Europe Assistance Polska

Propozycja tego ubezpieczyciela, podobnie jak w przypadku poprzedniej oferty, zapewnia 2 świadczenia rocznie na terenie Polski, każde ograniczone limitem wysokości 500 złotych. Nie uzyskamy jednak żadnego innego wsparcia ani w formie dowozu paliwa, ani przy otwarciu zatrzaśniętego pojazdu. Roczny koszt tego pakietu wynosi 59 złotych.

Koszty, jakie poniesiesz, chcąc zakupić pakiet Assistance, mogą się znacznie różnić. W porównywanych przez nas firmach zapłaciłbyś od 59 do 126 złotych. Pamiętaj jednak, że każda polisa ma inny zakres i posiada różne limity. Korzystając z wygodnych porównywarek, możesz szybko sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje polisę idealną dla Ciebie!